وبلاگ نیمه فعال مهدی درباره‌ی تصویر ایران در رسانه‌های جهان
جمهوریخواهها معمولا در اینکه به مردم آمریکا نشان بدهند که دارند کاری برای امنیت آمریکا می‌کنند از دموکراتها موفق‌تر بوده‌اند. یک مقداری زیادیش به این بر می‌گردد که زبان جنگ طلبانه‌تری دارند و معمولا پیچیدگی دموکراتها را که در هر حرفشان صدتا اما و اگر استفاده می‌کنند را ندارند. این باعث می‌شود مردم در مورد مسایل امنیتی آمریکا بیشتر به آنها روی بیاورند.

حالا اتفاقی که الان دارد می‌افتد این است که دموکراتها دارند در کسب اطمینان مردم آمریکا در مورد مسایل امنیتی از جمهوریخواهها جلو می‌زنند. علت عمده این قضیه هم ضعف دولت بوش در آرام کردن عراق است. البته مساله اخیر اجازه دادن دولت بوش به امارات عربی ‌متحده برای اداره چندین لنگرگاه و گمرک مهم آمریکا هم باعث مشکوک شدن جدی مردم آمریکا نسبت به عملکرد دولت بوش در مسایل امنیتی شده‌است(البته آخر مساله بدلیل اعتراضات گسترده کنگره و مردم منتفی شد).

یکی از سوالهایی که در آمار‌گیری که NPR رادیوی عمومی آمریکا انجام داده (کل آمارگیری در این فایل پی دی اف هست):

سوال: از لیستی مسایلی که در برایتان می‌خوانم بگویید که در کدام مورد به دموکراتها و در کدام مورد به جمهوریخواهها اعتماد دارید:
سوالدرصد اعتماد به جمهوریخواهها
درصد اعتماد به دموکراتها
اقتصاد جهانی و مساله فرستاده‌شدن مشاغل آمریکاییها به کشورهای دیگر۳۴۵۷
اداره بنادر آمریکایی توسط شرکتهای خارجی و امنیت ملی۴۱۴۹
جنگ عراق و درگیریهای مذهبی در عراق۴۵۴۶
مهاجرت غیرقانونی به آمریکا۴۲۴۴
مقاومت ایران دربرابر فشارهای بین‌المللی و فعالیتش در جهت کسب سلاحهای هسته‌ای۴۸۴۳


همانطور که می‌بینید مساله‌ای که جمهوریخواهها در موردش هنوز جلو هستند ایران است (البته از یک سوال آماری نمی‌شود چنین نتیجه کلی گرفت ولی شواهد دیگری هم برای این مساله هست). حالا انتخابات کنگره آمریکا هم پاییز سال آینده است که خیلی نزدیک است. هر سیاستمداری می‌داند که بهتر است روی برگ برنده‌اش مانور بدهد. برای همین انتظار این را داشته‌باشید که جمهوریخواهها و رسانه‌های طرفدارشان مثل فاکس‌نیوز موضوع ایران را از این هم که هست، بزرگتر بکنند.

پ.ن.:
لطفا آمارگیری سمت چپ وبلاگم را هم سعی کنید جواب بدهید.
لینک دایمی مطلب را به بالاترین بفرستید: Balatarin
مطلب بالا را به دوستان خود ایمیل کنید:     9 نظر
نظرات:
Anonymous Anonymous گفت:
سلام
مهدی سال نو را به شما تبریک می گم و امیدوارم سال خوبی در پیش داشته باشید. از وبلاگ پر بارتان هم خیلی استفاده می کنیم. امیدوارم که در سال جدید نیز موفقیت بیشتر را شاهد باشید.
از مهرداد عزیز هم بابت لینک خیلی مهمی که در وبلاگ شما به من راهنمایی کرد ممنونم و سال جدید را به ایشان هم تبریک می گویم. نمی دانم ایشان بالاخره دید که ما در فایلی که از آن مطلب ترجمه کردیم نامشان را آوردیم یا نه.

خدانگهدار

ببخشید اسمم را درج نکردم این پیام آخری برای من بود و برای اینکه با پیام دیگران اشتباه نشود دوباره می فرستم و اینبار با نام.
سلام
مهدی سال نو را به شما تبریک می گم و امیدوارم سال خوبی در پیش داشته باشید. از وبلاگ پر بارتان هم خیلی استفاده می کنیم. امیدوارم که در سال جدید نیز موفقیت بیشتر را شاهد باشید.
از مهرداد عزیز هم بابت لینک خیلی مهمی که در وبلاگ شما به من راهنمایی کرد ممنونم و سال جدید را به ایشان هم تبریک می گویم. نمی دانم ایشان بالاخره دید که ما در فایلی که از آن مطلب ترجمه کردیم نامشان را آوردیم یا نه.

Anonymous سینا گفت:
بامزه شده که برتری War on Terror رو بوش از دست داد! تامس فریدمن پارسال می گفت مسئله ایران برای انتخابات 2008 خیلی تاثیر گذار خواهد شد، امیدوارم اثری نذاره.

Anonymous Anonymous گفت:
سلام آقا مهدی.
من می خواست تم بدونم می شه در مورد خارج از کشور و امرکیا و زندگی ایرانی های که می رن اونجا سوالاتی بکنم. این مسئله برام خیلی مهمه. اگه می شه کمک کنید تا جواب هام رو پیدا کنم
mann1983@gmail.com

مهدی: لطفا سوالهایتان را بهم ایمیل بکنید. ایمیلم در سمت چپ پایین صفحه است.

Anonymous negar گفت:
Happy new year!!!!!

Anonymous soheil karimi گفت:
salam dooste azeez

man soheil karimi hastam danesjoo sale 3 mohandesi keshavarzi UV AZAD OF SHIRAZ
man rooye nano tahghighate gostardeh daram dar hale hazer yek ketabam dar marhale davari
tavasote entesharate daneshgahe SHIRAZ hast .
kheily khushhaal mishavam dar tahghighe ekhtesasi man ke komake boz0orgi be mardome iran mikone az daneshe shoma estefadeh konam.dar soorate tamayol mitavaneed ba man tamas begireed . email man: ashenausa@yahoo.com

THE END

Blogger محمودرضا گفت:
مساله اینه که بزرگ کردن بحران ایران الان فقط از طریق فاکس نیوز انجام نمی شه. این روزها هر شبکه تلویزیونی و یا روزنامه ای رو که نگاه می کنی به نوعی در مورد ایران بحثی حرفی کاریکاتوری چیزی میبینی و من فکر می کنم اذهان عمومی رو دارن آماده می کنن برای هر اتفاق احتمالی. کار به جایی رسیده که برنامه های شبانه دیوید لترمن و جی لنو هم تقریبا هر شب یک گوشه می زنن. یکی سناتور مک کین رو میاره و یکی دیگه کالین پاول و حدس بزن محور گفتگو چیه.
من فکر می کنم مساله ایران به جایی رسیده که حتی دموکرات هام اگه روی کار بیان دیگه کوتاه نمیان.
در ضمن عیدتم مبارک

نوروزت مبارک

Anonymous Anonymous گفت:
Your article is great. Thanks for information. I'ts very useful. You have very nice blog.

------------------------------------------
Free Poker sponsorship

لینکهای داده شده به این مطلب:
Create a Link